سه شنبه، 31 فروردين 1400

ایران‌بایو بستری برای معرفی توانمندی‌ها و دستاوردهای صنعت بیوتکنولوژی

منتشر شده در دسته بندی رويدادها پنج شنبه, 18 دی 1399 11:20
به این مطلب امتیاز دهید
(0 رای)

index

 

دکتر مصطفی قانعی دبیر ستاد زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و عضو شورای سیاستگذاری این رویداد در پیامی به مناسبت رونمایی از پوستر این رویداد گفت:

?ایران یکی از کشورهای پیشرو در زمینه زیست فناوری است و تلاش‌های گوناگونی برای توسعه این علم در کشور صورت گرفته است. تلاش‌هایی از جنس همت و غیرت ایرانی.

?در این برهه زمانی که از همه طرف درگیر تحریم‌های اقتصادی هستیم رسیدن به این پیشرفت‌ها تنها به یاری دستان قدرتمند و توانمند جوانان میسر خواهد بود. ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هم بر همین مبنا با حمایت از نخبگان و ایده‌ها و طرح‌های تجاری‌سازی‌ شده در شرکت‌های دانش‌بنیان، تلاش کرده است تا ریل حرکت این قطار فناورانه در کشور را روان‌تر کند و خوشبختانه ثمره این حرکت را شاهد بودیم، چرا که اگر این‌گونه حمایت‌ها نبود باید میلیون‌ها دلار بیشتر برای واردات دارو پرداخت می‌کردیم.

?ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به عنوان یکی از یاری‌گران این عرصه پا به میدان مبارزه گذاشته و چند سالی است که در کنار دیگر بازیگران این حوزه فعالیت می‌کند و در تلاش است تا سامانی به فعالیت‌های این حوزه دهد. به استناد نقشه جامع علمی کشور دست‌یابی به  ۳ درصد بازار جهانی زیست‌فناوری جز اهداف اصلی کشور در افق ۱۴۰۴ است و تحقق این موضوع بنابرمصوبه تشکیل ستاد توسعه زیست‌فناوری جز مأموریت‌های اصلی این ستاد است و حمایت‌هایی که از شرکت‌های دانش‌بنیان صورت می‌پذیرد در همین راستا است.

?با توجه به شعار امسال و تأکید مقام معظم رهبری بر اولویت قراردادن تولیدات داخلی و "جهش تولید"، برگزاری کنفرانس و نمایشگاه تخصصی با طیف وسیعی از افراد و اصناف این حوزه، به منظور معرفی و نمایش توانمندی این صنعت یکی از روش‌های موثر برای معرفی این ظرفیت‌ها و پتانسیل‌ها است، کنفرانس و نمایشگاه ایران‌بایو با همین هدف طراحی شده است و برنامه‌ریزی برای ایجاد فرصت‌های سرمایه‌گذاری، برپایی نشست‌های تخصصی، کارگاه‌های آموزشی، ایراد سخنرانی‌های کلیدی و تشکیل زنجیره تجاری‌سازی در این رویداد دیده شده است.

?امیدوارم این رویداد تخصصی، بستری را برای طرح و ابراز مشکل و چالش‌های این حوزه و معرفی توانمندی‌ها و دستاوردهای این صنعت فراهم نماید.


https://www.instagram.com/p/CJtQka8pscv/?igshid=1tk7rak6i8oi4

مشاهده 69 بار آخرین به روز رسانی در پنج شنبه, 18 دی 1399 12:35
برای نوشتن نظر وارد شوید
ارتباط با انجمن: لینک های مفید:
آدرس: تهران، شهرک غرب، خیابان دادمان غربی،
نرسیده به بزرگراه یادگار امام (ره)، پلاک 116، طبقه 2
تلفکس: 88373097 (21) 98+

            88071538 (21) 98+
پست الکترونیک: info@sembio.ir
vezarat behdashtوزارت بهداشت vezarat sanatوزارت صنعت ghaza darooسازمان غذا و دارو
otagh bazarganiاتاق بازرگانی ایران moavenate elmiمعاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری sandicaسندیكای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران