پنج شنبه، 05 خرداد 1401

دوره وبیناری فرصتی برای آشنایی با حوزه بیوتکنولوژی و ایجاد فرصت‌های کاری

منتشر شده در دسته بندی رويدادها دوشنبه, 14 مهر 1399 13:55
به این مطلب امتیاز دهید
(0 رای)

1111111111111

 

دوره وبیناری فرصتی برای آشنایی با حوزه بیوتکنولوژی و ایجاد فرصت‌های کاری

محمدرضا کاظمعلی، دبیر انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان محصولات بیوتکنولوژی پزشکی ایران:

همه‌گیری بیماری کرونا تاثیر به‌سزایی بر تمام بخش‌های آموزشی، کسب و کارها و حتی تحقیق و توسعه گذاشته و حوزه بیوتکنولوژی نیز از این قاعده مستثنی نبوده است. به همین دلیل  انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان محصولات بیوتکنولوژی پزشکی ایران در پاییز و زمستان ۱۳۹۹ سلسله وبینارهای آموزشی را برای معرفی ابعاد مختلف بایوتک و نیز اطلاع‌رسانی درباره دست‌اورده و فن‌آوری‌های جدید این حوزه برگزار خواهد کرد. هدف انجمن از ارائه این وبینارها آشنایی بیشتر اعضا و علاقه‌مندان با این موارد و نیز ایجاد فرصت‌های کسب و کار برای آن‌هاست.
محمدرضا کاظمعلی هدف انجمن از برگزاری وبینارهای حوزه تولید داروهای بایوتک را آشنایی بیشتر شرکت‌کنندگان با تکنولوژی و فن‌آوری‌های جدید و روند پیش روی این صنعت در دنیا عنوان کرد و توضیح داد: «لازم است فعالان این حوزه بدانند بایوتک در دنیا ابعاد مختلفی دارد و شامل انواع دارو، واکسن‌ها، هوش مصنوعی، چاپ سه‌بعدی و... می‌شود. در این دوره شرکت کنندگان با فرصت  ها و روندهای روبه رشد در دنیای فناوریهای جدید زیست فناوری آشنا خواهند شد که با آشنایی این فرصتها میتوانند فرصت‌های شغلی جدید در آینده را بخوبی شناسایی و برای ورود به این حوزه ها خود را آماده کنند.
او در ادامه افزود: «یکی دیگر از اهداف وبینار این است که شرکت‌کنندگان از فرآیند تولید داروهای بیولوژیک و مباحث رگولاتوری آشنا شوند و با فرایند تولید داروهای بیوتکنولوژی بیشتر آشنا شوند.
به گفته محمدرضا کاظمعلی ««سرفصل‌ وبینارها بر اساس روند تولید یک داروی بایوتک انتخاب شده است و از مرحله توسعه سل‌لاین تا توسعه محصول و مباحث جدیدی مانند یکپارچگی‌ داده‌ها و معتبرسازی روش‌های کامپیوتری را شامل می‌شود. این سلسله وبینارها به شکلی طراحی شده‌اند تا افرادی که آن‌‌ها را می‌گذرانند به صورت منظم و پیوسته و از ابتدا تا انتها با مراحل تولید و رگولاتوری  آشنا شود و اگر در این حوزه سابقه فعالیت ندارد، بتواند علاقه‌مندی‌های خود را شناسایی کنند.
دبیر اجرایی انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان محصولات بیوتکنولوژی پزشکی ایران با اشاره به این‌که برای اولین بار متخصصان حوزه بایوتک سلسله مباحث مرتبط را به صورت منظم و یکپارچه ارائه می‌دهند، وبینارها را فرصت استثنایی برای علاقه‌مندان و فعالان این حوزه بیان و اضافه کرد:«با توجه به اهمیت موضوعات، وبینارها برای تدریس سراغ کسانی رفتیم که از دانش و تجربه کافی در این حوزه برخوردار باشند، اساتید و مدرسان سابقه زیادی در فرآیند تولید و صنعت دارو دارند و در شرکت‌های بایوتک نیز فعال هستند. همچنین برای طرح مواردی مانندا جی‌ام‌پی، معتبرسازی پاکسازی، مدیریت تغییرات و مباحث مشابه که در صنعت دارو مهم هستند از کارشناسان باتجربه اداره بیولوژیک سازمان غذا و دارو دعوت کرده ایم تا  با ارائه دانش و تجربیات خود در سالیان گذشته باعث افزایش دانش افراد شرکت کننده و کاربرد عملی در آن صنعت شوند که نهایتا به نفع تولیدکنندگان و افزایش کیفیت محصولات دارویی خواهد شد..»
کاظمعلی تاکید کرد شرکت در وبینار محدودیتی ندارد، مخاطبان آن‌را همه علاقه‌مندان و فعالان حوزه بایوتک و حوزه‌های مرتبط معرفی کرد و توضیح داد: «مخاطبان این وبینار افرادی مانند فارغ‌التحصیلان و دانشجویان رشته‌های علوم آزمایشگاهی، داروسازی، بیوتکنولوژی، زیست‌شناسی، رشته‌های زیست محیطی تا افراد حاضر در صنعت میباشد و حتی کسانی که در این حوزه سابقه فعالیت دارند و علاقه مند هستند از دانش و تجربه دیگران بهره مند شوند نیز مفید میباشد.»
دبیر اجرایی انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان محصولات بیوتکنولوژی پزشکی ایران در پایان گفت: «انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان محصولات بیوتکنولوژی پزشکی ایران پس از اتمام دوره‌ها از کسانی که در تمام وبینارها شرکت کرده باشند، یک آزمون جامع می‌گیرد و کسانی که در امتحان نمره بالایی بگیرند، به شرکت‌های عضو مجموعه معرفی خواهند شد تا بتوانند فرصت‌های شغلی خوبی در آینده به دست آورند.»

مشاهده 373 بار آخرین به روز رسانی در چهارشنبه, 23 مهر 1399 16:42
برای نوشتن نظر وارد شوید
ارتباط با انجمن: لینک های مفید:
آدرس: تهران ، شهرک اکباتان، بلوار نفیسی،خیابان عظیمی، پلاک 56، طبقه 5، واحد 6
تلفن:  – 44668177 (21) 98+

    44671053 (21) 98+
تلفکس: 44631124(21) 98+
پست الکترونیک: info@sembio.ir
vezarat behdashtوزارت بهداشت vezarat sanatوزارت صنعت ghaza darooسازمان غذا و دارو
otagh bazarganiاتاق بازرگانی ایران moavenate elmiمعاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری sandicaسندیكای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران