شنبه، 15 آذر 1399

در تولید داروهای بیوتکنولوژی در منطقه رقیب نداریم

منتشر شده در دسته بندی اطلاعیه ها پنج شنبه, 05 تیر 1399 13:14
به این مطلب امتیاز دهید
(0 رای)


 157030502

مصطفی قانعی دبیر ستاد توسعه زیست فناوری درباره تولید دارو بیوتکنولوژی ایرانی اظهار کرد:اگر دارویی بتواند خارج از کشور ایران به خصوص در کشور‌های پیشرفته هم وجود داشته باشد، به معنای این است که کیفیت داروی بیوتکنولوژی ایران برابری با کیفیت‌های خارجی می‌کند. خوشبختانه ما مواردی داریم که داروی ایرانی دربازار رقابت جای دارو‌های آمریکایی را گرفته است.

دکتر قانعی گفت: سازمان غذا و دارو با سخت گیری بسیار و دقت خوبی این دارو‌ها را ارزیابی می‌کند و تمام معیار سنجش آن تقریبا با کشور‌های پیشرفته برابری می‌کند و از این جهت در دارو‌های ریزفناوری از لحاظ کیفیت مشکلی نداریم.با حضور ۵۰۰ شرکت دانش بنیان در حوزه ریزفناوری و تولید ۲۲ داروی بیوتکنولوژی در موقعیتی هستیم که درسطح منطقه رقیب نداریم.

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری تصریح کرد: رقابت ما در سطح آسیا بین ایران، چین، کره جنوبی ، هند و ژاپن است؛ بنابراین سطح رقابتی ما در آسیا بین این ۴، ۵ کشور است. موقعیت ایران بین سوم تا چهارم یا حتی بین دوم تا سوم گاهی جا به جا می‌شود که با تولید ۲۸ داروی  جدیدی که به این ۲۲ تا اضافه می‌شود تقریبا موقعیت ما در سطح آسیا بسیار رشد خواهد کرد. ما می‌توانیم بگوییم در حوزه تامین دارو‌های بیوتکنولوژی، واردات سالیانه یک میلیارد  دلار دارو را تولیدات داخلی کاهش داده است. و اگر کارشکنی‌های آمریکا در سطح منطقه نبود دارو‌های ما کل منطقه را گرفته بود، اما آنها مخالف فروش دارو‌های بیوتکنولوژی ایرانی در سطح کشور خود هستند.

مشاهده 94 بار آخرین به روز رسانی در پنج شنبه, 05 تیر 1399 13:22
برای نوشتن نظر وارد شوید
ارتباط با انجمن: لینک های مفید:
آدرس: تهران، شهرک غرب، خیابان دادمان غربی،
نرسیده به بزرگراه یادگار امام (ره)، پلاک 116، طبقه 2
تلفکس: 88373097 (21) 98+

            88071538 (21) 98+
پست الکترونیک: info@sembio.ir
vezarat behdashtوزارت بهداشت vezarat sanatوزارت صنعت ghaza darooسازمان غذا و دارو
otagh bazarganiاتاق بازرگانی ایران moavenate elmiمعاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری sandicaسندیكای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران