یکشنبه، 11 آبان 1399

نشست آشنایی با روش‌های رتبه‌بندی فعالان اقتصادی برگزار شد

منتشر شده در دسته بندی رويدادها چهارشنبه, 18 دی 1398 10:22
به این مطلب امتیاز دهید
(0 رای)

k3

 

کاهش ارزبری بالغ بر ۹۰۰ میلیون دلار در سال
به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان محصولات بیوتکنولوژی پزشکی ایران نشستی برای آشنایی با شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران و آموزش‌های این موسسه به منظور ارتقای رتبه‌بندی فعالان اقتصادی در اتاق بازرگانی، در محل دفتر انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان محصولات بیوتکنولوژی پزشکی ایران برگزار شد.
پیش‌تر و با اعلام در کانال انجمن و نیز ارسال ایمیل به اعضا، برگزاری نشست به آن‌ها اعلام شده بود که با استقبال روبه‌رو شد اکثر اعضای مهم تولیدکننده در سطح مدیریت (مدیرعامل، مدیر تضمین کیفیت، مدیر توسعه تجاری و...) در جلسه حضور پیدا کردند.
به گفته محمدرضا کاظمعلی؛ دبیر انجمن شرکت‌های تولیدکننده و واردکننده محصولات بایوتکنولوژی ایران، هدف از برگزاری این نشست، آشنایی اعضا با شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران، فعالیت‌ها و دوره‌های آموزشی این شرکت و روش‌های کمک به ارتقای سطح رتبه‌بندی در اتاق بازرگانی ایران است.
فعالان اقتصادی با شرکت در این دوره‌ها و ارزیابی‌های مرتبط، می‌توانند رتبه اقتصادی بالاتری دریافت ‌کنند یا با فرآیندهای ارتقای رتبه آشنا شوند. این رتبه‌ به مرکز ملی رتبه‌بندی اتاق ایران اعلام می‌شود و در صورت تایید و ارتقا، شرکت‌ها می‌توانند از مزایایی مانند دریافت وام، تسهیلات و... بهره ببرند یا امتیاز بالاتری در زمینه‌های مختلف داشته باشند.
در پی راه‌انداری و فعالیت «سامانه یکپارچه رتبه‌بندی فعالان اقتصادی در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران»، بعضی از شرکت‌ها از سوی این اتاق به‌عنوان موسسات حائز صلاحیت اعلام شدند. فعالان اقتصادی از طریق ارتباط با این موسسات و استفاده از دوره‌ها و روش‌های آن‌ها می‌توانند برای ارتقای رتبه‌ خود در اتاق اقدام نمایند.
انجمن تولیدکنندگان و صادركنندگان محصولات بيوتكنولوژی پزشكی ايران به منظورساماندهی امور مربوط به تولید و صادرات محصولات بيوتكنولوژی پزشكی، وحدت رويه و انسجام بين فعالان این حوزه و نیز استفاده و انتقال تجربيات علمی و عملی دست‌اندركاران تشکیل شده است.
محمدرضا کاظمعلی، دبیر انجمن تولیدکنندگان و صادركنندگان محصولات بيوتكنولوژی پزشكی ايران در پایان نشست، بعضی از دست‌آوردهای انجمن را برشمرد و گفت: «با فعالیت اعضا بیش از ۲۲ محصول بیوتکنولوژی پزشکی تولید و در بازار کشور عرضه شده‌اند که نتیجه آن، کاهش ارزبری بالغ بر ۹۰۰ میلیون دلار در سال برای تهیه محصولات بيوتكنولوژی بوده است. از طرف دیگر ۱۵ محصول جدید بیوتکنولوژی پزشکی نیز ثبت شده‌اند که در آینده نزدیک عرضه خواهند شد.»
به گفته کاظمعلی، اعضای انجمن نه تنها بخشی از نیاز کشور را تامین کرده‌اند، حتی توانسته‌‌اند محصولات بیوتکنولوژی خود را به بیش از ۷ کشور منطقه و جهان صادر نمایند .
دبیر انجمن تولیدکنندگان و صادركنندگان محصولات بيوتكنولوژی پزشكی افزود در سال 96 در حدود 60 درصد صادرات کل دارویی کشور مربوط به داروهای بیوتکنولوژی بوده است که علی رغم کاهش صادرات در سال 97 این نسبت همچنان حفظ گردیده است. وی ابراز داشت دولت باید با حمایت از تولید داخل و تسهیل در امر صادرات ، مانع از دست رفتن بازارهای صادراتی شود که ممکن است در آینده با افزایش رقبای منطقه ای و جهانی، به راحتی قابل دسترس نباشد.

مشاهده 680 بار آخرین به روز رسانی در چهارشنبه, 18 دی 1398 12:27
برای نوشتن نظر وارد شوید
ارتباط با انجمن: لینک های مفید:
آدرس: تهران، شهرک غرب، خیابان دادمان غربی،
نرسیده به بزرگراه یادگار امام (ره)، پلاک 116، طبقه 2
تلفکس: 88373097 (21) 98+

            88071538 (21) 98+
پست الکترونیک: info@sembio.ir
vezarat behdashtوزارت بهداشت vezarat sanatوزارت صنعت ghaza darooسازمان غذا و دارو
otagh bazarganiاتاق بازرگانی ایران moavenate elmiمعاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری sandicaسندیكای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران