پنج شنبه، 05 خرداد 1401
یکشنبه, 05 دی 1400 11:24

دومین کنگره‌ی بین‌المللی محصولات پزشکی بیوتکنولوژی پزشکی و صنایع وابسته از تاریخ ۵ تا ۷ بهمن ماه ۱۴۰۰ در محل هتل المپیک برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان محصولات بیوتکنولوژی پزشکی ایران، دکتر امیرحسین عضدی؛ دبیر این انجمن با اعلام خبری دربارهی زمان و مکان برگزاری دومین کنگره سرفصل نشست ها و پنلهای علمی این کنگره را نیز عنوان کرد.
پس از نشست و بررسی‌های لازم، سرفصل‌ها به نوعی انتخاب شده‌اند که حداکثر موضوعات مهم حوزه‌ی محصولات بیوتکنولوژی پزشکی را پوشش دهند. این عناوین عبارتند از: فناوری‌های نوین در صنعت بیوتکنولوژی، تکنولوژی و تولید داروهای بایوسیمیلار، فرآورده‌های مشتق از پلاسما، اقتصاد بیوتکنولوژی، صادرات داروهای بیوتک، صنایع پایین‌دستی در صنعت بیوتک، استارت‌آپ‌های حوزه بیوتک، فرآورده‌های تشخیصی و تولید و ثبت واکسن.
کارشناسان و متخصصان حوزه، طی سه روز برگزاری کنگره مباحث مرتبط را برای مخاطبان مطرح خواهند کرد.
اولین کنگره و همایش محصولات پزشکی بیوتکنولوژی پزشکی و صنایع وابسته بهمن‌ماه ۱۳۹۹ در محل هتل المپیک تهران برگزار شد که با استقبال شرکت‌های فعال این حوزه همراه بود.

شنبه, 09 مرداد 1400 16:42

 

bac04faa 0c54 4d32 b6bf c044e3c59deb

مجمع عمومی عادی سالیانه انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان محصولات بیوتکنولوژی ایران 24 مردادماه برگزار می‌شود

به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان محصولات بیوتکنولوژی ایران مجمع عمومی سالیانه این انجمن، یکشنبه مورخ 24 مردادماه 1400 از ساعت 16 تا 18 در محل شرکت آریوژن‌فارمد برگزار میشود.

استماع گزارش هیئت مدیره، استماع خزانه دار انجمن، تصویب گزارش عملکرد و صورت‌های مالی، انتخاب بازرس،تعیین روزنامه رسمی کثیرالانتشار و تعیین حق عضویت در سال 1400 از مهم‌ترین موارد مطروحه در این جلسه خواهد بود.

یکشنبه, 23 خرداد 1400 17:19

 

68fab8d1 d51d 4bde 8ab0 ad7288ef2f5f

مطالبات صنعت دارو از دولت آینده همان اصول حکمرانی خوب است.

دکتر محمد امین قبادی مدیرعامل شرکت پادرا سرم البرز در نشست مطالبات صنعت دارو از دولت آینده که با حضور نمایندگان سندیکاها و انجمن های دارویی، در فضای کلاب هاوس سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران برگزار شد، با ابراز امیدواری از این که این بحث‌ها به گوش تصمیم‌گیران و کارگزاران نظام دارویی برسد و نامزدها و یا مشاوران نامزدهای ریاست جمهوری از این نظرات استفاده نمایند گفت:
مطالبات صنعت داروسازی هیچگانه درخواست‌های عجیبی نبوده است و شاید بتوان گفت همان اصول هشت‌گانه حکمرانی خوب (GOOD GOVERNANCE) است. شرکت‌ها و سندیکاهای دارویی از نظام دارو و سلامت انتظار دارند مشارکت‌جویانه، وفاق محور، پاسخگو، شفاف، انعطاف‌پذیر، کارآمد و مؤثر، مسئول، عدالت محور و تابع حاکمیت قانون باشد. فساد به کمترین میزان برسد و مشکلات اقشار آسیب‌پذیر در تصمیم‌گیری‌ها لحاظ شود که به عقیده بنده سه اصل مشارکت، پاسخگویی و مسئولیت‌پذیری از ارکان کلیدی است که به اصلاح صنعت داروسازی کمک بسیاری خواهد نمود.
این عضو هیئت مدیره انجمن تأمین‌کنندگان پلاسما و داروهای پلاسمایی در ادامه افزود متأسفانه در بسیاری موارد از ظرفیت انجمن‌های تخصصی در تصمیم‌گیری‌ها بهره نمیبریم، در صورتی که می‌توانیم از این دانش در پیشبرد صنعت بسیار استفاده کنیم، به خاطر دارم انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان محصولات بیوتکنولوژی پزشکی ایران تفاهم‌نامه‌های خوب و اثربخشی با سازمان غذا و دارو در زمان ریاست دکتر دیناروند به امضا رساند که در پیشبرد صنعت بیوتکنولوژی اثربخش بود، اما در زمان حاضر به عنوان مثال انجمن تأمین‌کنندگان پلاسما، مدت‌هاست که درخواست عضویت و یا دعوت در کمیته‌های پلاسمای سازمان غذا و دارو را دارد اما هیچ پاسخی از سازمان دریافت نمی‌کند.

 

یکشنبه, 23 خرداد 1400 17:09

 

 

5e5bd303 1a73 4a34 ba1a 80218f91259d

دکتر فریدون مهبودی:
باید به دارو نگاه صنعتی داشت

دکتر فریدون مهبودی در نشست مطالبات صنعت دارو از دولت آینده در فضای کلاب‌هاوس سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران برگزار شد گفت: داروسازی در دولت‌های پیشرفته یک صنعت تلقی می‌شود و این کشورها بر این موضوع که بر درآمد ناخالص ملی اثرگذار است اتفاق نظر دارند. اگر نگاه صنعتی به دارو داشته باشیم دیگر نباید آن ‌را صرفاً مانند نان نیاز اولیه و اساسی دید، چرا که این نگاه جایگاه آن‌ تغییر می‌دهد و این منظر روی قیمت‌گذاری و درآمد ناخالص ملی اثر می‌گذارد.
دکتر مهبودی مشکل قیمت‌گذاری را زیرمجموعه نوع نگاه به داروسازی دانست و تاکید کرد اگر مسئولان به این حوزه نگاه صنعتی داشته باشند، مشکلاتش را نوع دیگری می‌بینند و توضیح داد: «نمی‌توان به یک بخش صنعت سوبسید ریالی داد و به بخشی نداد، نمی‌توان پا روی گردن تولیدکننده گذاشت که قیمت را بالا یا پایین بیاورد. با نگاه صنعتی به دارو، مردم از بالا رفتن قیمت نگران نمی‌شوند به شرط آن‌که در درآمد ناخالص ملی و توسعه صنعتی کشور تاثیرگذار باشد. در واقع مصرف‌کننده نهایی بخش عمده‌ای از هزینه دارو را از طریق بیمه تأمین می‌کند و بر همین اساس از دولت آینده انتظار داریم جایگاه‌ها تعریف شود.
این فعال صنعت بیوتکنولوژی دارویی افزود: مسئولان وقتی بپذیرند دارو صنعت است، توسعه صنعتی کشور محقق می‌شود، منجر به ارزآوری و توسعه صادرات می‌شود، و منفعت آن را عموم مردم و اقتصاد ایران خواهند برد. با این نگاه دیگر به بهانه این که یک دارو برای مصرف‌کننده گران قیمت است بیرون از فهرست دارویی کشور قرار نمی‌گیرد، چون منفعت عام اقتصادی دارد.
عضو هیئت‌مدیره انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان محصولات بیوتکنولوزی پزشکی اظهار داشت: متاسفانه در کشور مکانیسم و کمیته حمایت از مصرف کننده وجود دارد ولی مکانیسمی برای حمایت از تولید وجود ندارد و متاسفانه وزارت صنعت در داروسازی به جز در همان مرحله صدور پروانه ثبت، جایگاهی ندارد.
دکتر مهبودی مطالبه بعدی صنعت دارو از دولت آینده را این‌طور مطرح کرد: مطالبه بعدی ما اجرای درست قانون‌ها و ضمانت اجرایی آن است به عنوان مثال نبایستی نمایندگان کمیسیون ماده 20 به صورت انتصابی، در جلسات حضور داشته باشند. از طرف دیگر سازمان غذا و دارو در کشورهای توسعه یافته یک سازمان مستقل است و زیرمجموعه‌ وزارت بهداشت نیست و باید از زیرمجموعه وزارت بهداشت به عنوان یک ذینفع بیرون بیاید. این یک مشکل ساختاری بزرگ است. بایستی قبول کرد که وزارت بهداشت یک مصرف‌کننده است که ارتقای سلامت کشور را دنبال می‌کند و هیچگاه یک مصرف‌کننده نمیتواند به عنوان حامی تولید خود را معرفی نماید.
این عضو هیئت علمی انستیتو پاستور ایران در بخش پایانی سخنان خود گفت: وزارت بهداشت وظیفه آموزش در جهت ارتقای سلامت را باید دنبال کند امری که حتی در پیاده‌سازی آن ناکارآمد عمل کرده است. ساختار و آموزش‌های این وزارت‌خانه مربوط به 40 سال گذشته است در حالی که علوم و فنون صنعت داروسازی روزآمد و همگام با تکنولوژی پیش می‌رود و این عقب‌ماندگی باعث می‌شود که ابزارهای مناسب در اختیار جوانان علاقمند و نخبگان و پژوهشگران قرار نگیرد و سبب دلسردی آن‌ها می‌شود

یکشنبه, 18 آبان 1399 14:34

 

1111111111111111
صبح امروز(۱۸ آبان ماه) مجمع سالانه انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان محصولات بیوتکنولوژی پزشکی ایران در شرکت آریوژن فارمد برگزار شد.
ارایه گزارش مالی و عملکردی، شرح اقدامات صورت گرفته توسط روابط‌عمومی، انتخاب بازرس سالیانه، معرفی روزنامه رسمی و تعیین تعرفه حق عضویت از اهم موارد مطروحه در این نشست بود
.
دکتر مدنی رییس هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان محصولات بیوتکنولوژی پس از استماع گزارش عملکردی توسط دکتر کاظمعلی دبیر این انجمن گفت:
متاسفانه صنعت بیوتکنولوژی کشور مورد بی مهری واقع شده است و آگاهی کمی نسبت به آن وجود دارد.
این صنعت می تواند تا حد زیادی درامد غیر نفتی ایران را تامین کند و از این رو هر حرکتی مانع رشد صنعت بیوتکنولوژی شود به ضرر کشور است. هدف ما آگاهی مراجع و سازمان ها نسبت به صنعت بیوتک است و بعضا این طور احساس می شود که مراکز قانون گذار با صنعت بیوتکنولوژی موافق نیستند و با ما سرجنگ دارند.
دکتر مدنی ورود داروهای جدید به فهرست دارویی کشور را از چالش های صنعت بیوتکنولوژی دانست و افزود: کوتاهی در ورود داروها به فهرست و برخی لابیپ‌گری ها در این زمینه مشهود است که عوارض منفی آن را بزودی شاهد خواهیم بود.
رییس هیئت مدیره انجمن افزود صنعت بیوتکنولوژی نیازمند تبلیغات در سطح عام و جلسات مداوم و مکاتبات رسمی با مسئولین است که خوشبختانه این کار بخوبی در حال انجام است و امیدواریم تاثیرات خوبی را به همراه داشته باشد.
رقبای بزرگی در سطح منطقه داشتیم که به همت جوانانمان آن را از میان برداشتیم و امروز سومین کشور در منطقه در حوزه بیوتک هستیم، بیوتکنولوژی صنعتی است که روی پای خـود ایستاده است. حال سوال این جاست که چرا باید در داخل با چالش های متعددی از جمله ورود داروی جدید به فهرست، مشکلات قیمت گذاری و صادرات مواجه باشیم.
آیا این حرکات به نفع کشور است یا کشور را متضرر خواهد کرد؟

ارتباط با انجمن: لینک های مفید:
آدرس: تهران ، شهرک اکباتان، بلوار نفیسی،خیابان عظیمی، پلاک 56، طبقه 5، واحد 6
تلفن:  – 44668177 (21) 98+

    44671053 (21) 98+
تلفکس: 44631124(21) 98+
پست الکترونیک: info@sembio.ir
vezarat behdashtوزارت بهداشت vezarat sanatوزارت صنعت ghaza darooسازمان غذا و دارو
otagh bazarganiاتاق بازرگانی ایران moavenate elmiمعاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری sandicaسندیكای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران