یکشنبه، 24 آذر 1398
چهارشنبه, 13 شهریور 1398 11:28

 

 
پیشنویس راهنمای تغییرات در فرآورده های بیولوژیک توسط سازمان غذا و دارو صادر گردیده است. 
در نامه ارسالی از سازمان غذا و دارو از شرکت های تولید کننده درخواست شده است که حداکثر تا تاریخ 28/06/1398 نظرات خود را در مورد این پیش نویس ارائه کنند. 
 
جهت مشاهده پیشنویس به لینک زیر مراجعه فرمایید.

 

اینجا را کلیک کنید.

download button

شنبه, 02 شهریور 1398 12:50
 
شرکت دانش بنیان زیست تخمیر اولین تولیدکننده پروبیوتیک در ایران است که فعالیت خود را از سال ۱۳۸۱ در دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی تهران آغاز نمود. پیش از تولید محصولات پروبیوتیکی توسط این شرکت تمام محصــولات پروبیوتیک موجود در بازار ایران وارداتی بوده و ایده نوین تولید این فرآورده ها در داخل، پایه ­گذار تاسیس این شرکت بود. با توجه به اهمیت و نقش فلور میکروبی در سلامت و بهبود بیماری­ ها، شرکت داروسازی زیست تخمیر به تولید انواع مکمل های پروبیوتیک برای موارد و سنین مختلف اهتمام ورزیده است. پروبیوتیک ها یکی  از دستاورد های مهم و بسیار مثبتی می باشد که دانشمندان در سال‌های اخیر از آن استفاده می کنند. محصولات پروبیوتیک زیست تخمیر شامل بیش از  30 نوع محصول مختلف در بازار حال حاضر دارویی و  10 محصول در بخش تحقیق و توسعه می‌باشد.
 
 
IMG 20190822 WA0000
 
 
بخش‌های توسعه‌ای این شرکت در پارک علم و فناوری پردیس استقرار داشته و سایت جدید تولید این شرکت در زیر بنایی به مساحت 15000 متر مربع در حال ساخت می باشد. زیست تخمیر هم چنین اقدام به تاسیس شتاب دهنده جهت کمک به شرکت های دانش بنیان در این حوزه نموده است. 
در این بازدید اعضای هیئت مدیره انجمن ضمن اطلاع از پیشرفت ها و برنامه های آتی شرکت از جمله  قابلیت های صادراتی، از مشکلات و موانع موجود در مسیر تولید مطلع گشتند.
 
شنبه, 19 مرداد 1398 14:02
اعضای هیئت مدیره انجمن در روز دوشنبه 14 مرداد ماه از شرکت پیشتاز طب و شتابدهنده سیناپس بازدید به عمل آورد. طی این بازدید انجمن در جریان فعالیت ها و پتانسیل های جدید تولید در کارخانه و شتابدهنده قرار گرفت.
پیشتازطب یکی از اولین شرکت‌های دانش‌بنیان ایران در حوزه‌ی زیست فناوری است که در سال 1377 آغاز به کار کرد. نخستین تولیدات پیشتازطب با ورود به بازار،جای‌گاه مناسبی را از لحاظ کیفی میان مصرف‌کنندگان داخلی پیدا کرد. سال 1383 با پشتوانه نخبگان و متخصصین، سیستم‌های‌ مدیریت کیفیت پیشتازطب، استاندارد جهانی ایزو 9001 را کسب کرد و با رعایت الزامات  GMPبا الگو برداری از مدل تعالی سازمانی در راهی قدم نهاد که مصادیق تعالی بخش کیفیت و ایمنی را به طور مستمر پیاده نماید. بزرگ‌ترین واحد طراحی، تولید و صادرات محصولات تشخیص آزمایشگاهی کشور دارای بیش از 50 محصول با تکنولوژی الایزا شامل؛ انواع کیت‌های تشخیص مارکرهای سرطانی، بیماری‌های عفونی، هورمونی، غربالگری نوزادان و بیش از 20 نوع کیت بیوشیمی است.
 
 
 IMG 20190810 WA0013
 
 
 
شتاب‌دهنده سیناپس
شتاب‌دهنده سیناپس با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به عنوان اولین شتاب‌دهنده محصولات تشخیصی IVD کشور با هدف رفع چالش‌های این صنعت در دی ماه 1397 آغاز به کار کرد. سیناپس با هدف جبران خلا تکنولوژیک حـوزه‌های مختلف محصولات IVD و ورود محصولات و خدمات فناورانه به بازار داخل و خارج کشور و در مسیر سند ملی زیست فنــــــــــــــاوری، در جهت اشتغال‌زایی فارغ‌التحصیلان علوم زیستی کشور حرکت می‌کند. سیناپس به عنوان یک شتاب‌دهنده فناوری ‌محور با اتخاذ مدل‌های متنوع مشارکت برای ذی‌نفعان؛ تیم‌های فناور، سرمایه‌گذاران  و شرکت‌های تولیدکننده همراه با تیم مشاوران حرفه ای در زمینه تحلیل دقیق نیاز صنعت، بازار، مشتری و رقبای خارجی، به جهت مرتفع کردن خلاهای تکنولوژیک صنعت IVD کشور و با تمرکز بر محصولات و تکنولوژی‌های ارزبر و ثروت آفرین، میزبان نوآوران و فناوران نوپای عرصه IVD است، تا با طراحی و تولید کیت، تجهیزات، نرم‌افزارها و خدمات تشخیص آزمایشگاهی، به عنوان پربازده‌ترین شتاب‌دهنده پلتفرم‌های IVD در منطقه خاورمیانه تا پنج سال آینده شناخته شود.
 
سه شنبه, 28 خرداد 1398 09:05

 

 مجمع عمومی این انجمن روز شنبه مورخ 25 خردادماه سال جاری با حضور جمعی از فعالان حوزه بیوتکنولوژی پزشکی کشور در محل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران برگزار گردید. گزارش عملکرد و صورت های مالی سال 97 به سمع و نظر حاضرین و تصویب هیئت‌مدیره و خزانه‌دار رسید.
طی این جلسه که با انتخابات هیئت‌مدیره و بازرس همراه بود، آقای دکتر فریدون مهبودی ،آقای دکتر محمدرضا فاضلی ، آقای دکتر عبدالحسین روح الامینی، آقای دکتر حسام الدین مدنی و آقای دکتر امیرحسین کارآگاه به عنوان اعضای اصلی هیئت مدیره و آقای مهندس داوود معتمدی به عنوان بازرس انجمن انتخاب شدند. 
همچنین روزنامه کثیرالانتشار و حق عضویت سال 98 برای شرکت‌های عضو به تصویب رسید.
 
عکس مجمع عمومی 97 انجمن 1
یکشنبه, 14 مرداد 1397 09:39

مجمع عمومی عادی سالیانه انجمن در روز سه شنبه مورخ دوم مردادماه سال 97 با حضور نماینده اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران و بیست و پنج شرکت  برگزار گردید. 

نخست گزارش عملکرد هیات مدیره توسط آقای دکتر امیرحسین کارآگاه قرائت گردید و برنامه های آتی انجمن در سال 97 توسط آقای دکتر محمدرضا کاظمعلی ارائه و مورد بحث قرار گرفت. پس از قرائت گزارش خزانه‌دار صورت‌های مالی و تراز منتهی به سال 29/12/96، گزارش بازرس توسط آقای دکتر بردیا فرزام فر (بازرس اصلی) قرائت گردید. همچنین مبلغ حق عضویت سال 97 به تصویب رسیده و روزنامه اطلاعات به عنوان روزنامه کثیرالانتشار جهت درج آگهی‌های مربوطه تعیین شد.
 مجمع پس از استماع گزارش‌های فوق الذکر و استماع نظرات مخالفین و موافقین و طرح سوالات از سوی اعضا، و ارائه پاسخ لازم از سوی هیات مدیره، گزارش عملکرد اجرایی و مالی هیات‌مدیره و تراز منتهی به سال مالی1396را تصویب کرد.
جهت انتخاب بازرس قانونی به صورت کتبی رای‌گیری به عمل آمد و آقای دکتر امیرحسین کارآگاه به سمت بازرس اصلی و آقای دکتر شهریار امیدوار به سمت بازرس علی البدل برای مدت یکسال انتخاب شدند و قبول سمت نمودند.

 

20180724 155502

ارتباط با انجمن: لینک های مفید:
آدرس: تهران، شهرک غرب، خیابان دادمان غربی،
نرسیده به بزرگراه یادگار امام (ره)، پلاک 116، طبقه 2
تلفکس: 88373097 (21) 98+

            88071538 (21) 98+
پست الکترونیک: info@sembio.ir
vezarat behdashtوزارت بهداشت vezarat sanatوزارت صنعت ghaza darooسازمان غذا و دارو
otagh bazarganiاتاق بازرگانی ایران moavenate elmiمعاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری sandicaسندیكای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران