سه شنبه، 20 آذر 1397

نمایشگاه ایران فارما در مهر ماه سال جاری و طی سه روز با حضور شرکت های داخلی و خارجی فعال در حوزه دارو برگزار گردید و انجمن در این نمایشگاه با غرفه ای مجزا حضور یافت و ضمن رایزنی با شرکت های حاضر در نمایشگاه به نمایش محصولات شرکت های عضو پرداخت.

IMG 20181001 WA0008

همچنین دو کارگاه آموزشی " تولید فرآورده های بیولوژیک از سلول تا بسته بندی" و " نحوه انجام مطالعات مقایسه ای در فرآورده های بیولوژیک" در محل کارگاه های آموزشی نمایشگاه توسط انجمن برگزار گردید که با استقبال فراوان مخاطبین مواجه شد.

IMG 20181001 WA0003

IMG 20181001 WA0002

مجمع عمومی عادی سالیانه انجمن در روز سه شنبه مورخ دوم مردادماه سال 97 با حضور نماینده اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران و بیست و پنج شرکت  برگزار گردید. 

نخست گزارش عملکرد هیات مدیره توسط آقای دکتر امیرحسین کارآگاه قرائت گردید و برنامه های آتی انجمن در سال 97 توسط آقای دکتر محمدرضا کاظمعلی ارائه و مورد بحث قرار گرفت. پس از قرائت گزارش خزانه‌دار صورت‌های مالی و تراز منتهی به سال 29/12/96، گزارش بازرس توسط آقای دکتر بردیا فرزام فر (بازرس اصلی) قرائت گردید. همچنین مبلغ حق عضویت سال 97 به تصویب رسیده و روزنامه اطلاعات به عنوان روزنامه کثیرالانتشار جهت درج آگهی‌های مربوطه تعیین شد.
 مجمع پس از استماع گزارش‌های فوق الذکر و استماع نظرات مخالفین و موافقین و طرح سوالات از سوی اعضا، و ارائه پاسخ لازم از سوی هیات مدیره، گزارش عملکرد اجرایی و مالی هیات‌مدیره و تراز منتهی به سال مالی1396را تصویب کرد.
جهت انتخاب بازرس قانونی به صورت کتبی رای‌گیری به عمل آمد و آقای دکتر امیرحسین کارآگاه به سمت بازرس اصلی و آقای دکتر شهریار امیدوار به سمت بازرس علی البدل برای مدت یکسال انتخاب شدند و قبول سمت نمودند.

 

20180724 155502

صادرات به 25 کشور دنیا ارمغان فن آورانه شرکت دانش بنیان پیشتاز طب زمان
 
همزمان با برنامه های توسعه ای شرکت «پیشتاز طب» یکی از بزرگ ترین شرکت های دانش بنیان حوزه پزشکی و حضور شرکت های مطرح خارجی جهت همکاری مشترک، دکتر رضا ملک زاده معاون تحقیقات و فناوری و دکتر رضا مسائلی مشاور وزیر و مدیر کل  تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با حضور در این شرکت ضمن بازدید از خط تولید و آزمایشگاه های آن، بر حمایت وزارت بهداشت در خصوص پروژه های تولیدی دانش بنیان حوزه IVD تاکید کردند.
دراین بازدید که با حضور خبرنگاران این حوزه همراه بود دکتر ملک زاده با اشاره به پتانسیل های حوزه تشخیصی آزمایشگاهی بر اراده معاونت تحقیقات و فن آوری از حمایت شرکت های دانش بنیان فعال در این حوزه تاکید کردند.
 
 
پیشتاز طب 1
 
همچنین در این دیدار آقای دکتر مسائلی ضمن اشاره به تدوین بسته های حمایتی وزارت بهداشت از پروژه های مشترک بین المللی به منظور تقویت تولیدات داخلی و توسعه صادرات، ابراز امیدواری کردند که با تلاش محققین این شرکت و حمایتهای  وزارت بهداشت در آینده نزدیک شاهد حضور تولیدات داخلی بر پایه روشهای پیشرفته تر تشخیصی در بازار کشور باشیم. 
در ادامه این دیدار آقای بهروز حاجیان تهرانی مدیرعامل شرکت «پیشتاز طب» در نشست خبری به معرفی شرکت و برنامه های توسعه ای آن پرداختند که مشروح آن در ادامه خواهد آمد:
در حال حاضر، سایت تولیدی پیشتاز طب به مساحت 5 هزار متر مربع شامل 2000 متر مربع فضای تولیدی  با رعایت اصول مطابق با آخرین استاندارهای جهانی  و با توان تولید سالانه 1,000,000 کیت تشخیصی  شامل 40 کیت الایزا و بیش از 15 نوع کیت بیوشیمی مشغول به فعالیت می باشد. با بومی سازی بخش های عمده و کلیدی از تکنولوژی های بالادستی شامل فرمولاسیون معرف ها، پایدارکننده ها و مولکول های زیستی علاوه بر ایجاد ارزش افزوده از مواد اولیه خام بخشی از نیاز بیش از 2500 آزمایشگاه ها در سطح کشور به محصولات تشخیصی با کیفیت استاندارد را مرتفع کرده است. 
 
پیشتاز طب 2
 
از سال 1382 و با حضور شرکت پیشتاز طب به عنوان تنها نماینده ایران در نمایشگاه مدیکای آلمان، به عنوان بزرگترین رویداد صنعت آزمایشگاهی و  همچنین نمایشگاه Arab Health در دبی، صادرات این شرکت به کشور های خارجی آغاز شده است. در طی این سال ها و با گسترش صادرات به بیش از 25 کشور از 4 قاره، شرکت پیشتاز طب در سالهای 1389 و 1394 و  1396 عنوان صادر کننده نمونه کشور در حوزه تجهیزات پزشکی را به خود اختصاص داده است.
 
یشتاز طب 4
 
هم اکنون 200 نیروی انسانی به طور مستقیم در پیشتاز طب مشغول فعالیت هستند که ازاین تعداد 20 درصد دارای تحصیلات تکمیلی ، 30 درصد دارای تحصیلات کارشناسی می باشند. در این چرخه شرکت پیشتاز طب نه تنها با تامین کنندگان مطرح دنیا بلکه با مشارکت شرکت های تامین داخلی به طور غیر مستقیم موجب ایجاد 2000 فرصت شغلی در کشور شده است.
در  راستای چشم انداز شرکت، پروژه مهمی به صورت مشترک با یک شرکت چند ملیتی با هدف تولید نسل های جدید تر تشخیصی در دست اقدام است که این بازدید نیز به طور مشترک با مدیران ارشد این شرکت صورت پذیرفت.
 

همایش مشترک فی مابین شرکت های داروسازی ایران و کره جنوبی در تاریخ 21 و 22 آبان ماه سال جاری برگزار گردید.

 

photo 2017 11 12 12 33 42

 

جناب آقای دکتر مهبودی به نمایندگی از این انجمن در این همایش سخنرانی فرمودند.

 

photo 2017 11 12 12 33 47

photo 2017 08 01 14 07 29

 

مجمع های عمومی عادی و فوق العاده انجمن با حضور اعضا و نماینده اتاق بازرگانی در روز یکشنبه مورخ 08/05/96 در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران برگزار گردید. 
در مجمع عمومی عادی سالیانه پس از از قرائت گزارش عملکرد انجمن توسط جناب آقای دکتر امیرحسین کارآگاه دبیرکل، قرائت صورت های مالی انجمن توسط سرکار خانم دکتر هاله حامدی فر خزانه دار و قرائت گزارش بازرس انجمن، اعضا نظرات خود را پیرامون فعالیت های صورت گرفته اعلام نموده و پیرامون هدف های آتی انجمن اظهار نظر کردند که از آن جمله میتوان به توسعه روابط بین الملل و تلاش در جهت جذب سرمایه گذار خارجی برای توسعه صنعت بیوتکنولوژی پزشکی در سال آینده اشاره کرد. 
 
 
photo 2017 08 01 14 07 53
 
در ادامه رای گیری انتخاب بازرسین انجمن انجام شد و جناب آقای دکتر بردیا فرزام فر به عنوان بازرس اصلی و جناب آقای دکتر شهریار امیدوار به عنوان بازرس علی البدل به مدت 1 سال، انتخاب گردیدند.
همچنین بر اساس مجمع عمومی فوق العاده، بند "برگزاری همایش، سمینار، نشست و کارگاه های ملی و بین المللی، آموزش مجازی، تورهای علمی، دوره های فنی و حرفه ای، دوره های بازآموزی با اخذ مجوز از مراکز ذیربط و پذیرش مدیریت پروژه"  به اساسنامه انجمن اضافه گردید.
 

جشنواره 10 برند برتر ملی

سه شنبه, 09 خرداد 1396 14:48

 

از آنجا که پیشرفت و ترقی ایران در پرتوی تلاش مسئولین و همچنین پشتکار مدیران ایران زمین محقق خواهد شد لذا طبق فرمایشات رهبری در سال اقتصاد مقاومتی، تولید - اشتغال گروه آتی نخستین جشنواره برند ملی(2017 TOP TEN)را با حضور جمع کثیری از سرآمدان و فعالان اقتصادی کشور در تاریخ 26/05/96 در مرکز همایش های بین المللی صداوسیمای تهران برگزار می نماید.

در این راستا جناب آقای دکتر فریدون مهبودی ریاست محترم این انجمن با ایراد سخنرانی، گامی موثر در جهت پیشبرد رویکردهای جشنواره بر می‌دارند.

محورهای جشنواره ۱۰ برند ملی (2017 TOP TEN)

۱ شناسایی، معرفی و تجلیل از واحدهای برگزیده که در جهت ارتقاء سطح تولید و کیفیت محصولات خود همت گمارده اند.

۲  ایجاد بستری مناسب برای ارتقای سطح دانش فنی مدیران در راستای اهداف.

۳ نهادینه کردن برند ایرانی در بازارهای بین المللی و زمینه سازی ورود به بازارهای جهانی

۴ ایجاد بستری مناسب جهت تدوین ضوابط ، آئین نامه و تشکیل کارگروه به منظور عملیاتی نمودن ارزیابی و انتخاب برندهای برتر محصولات تولیدی و وارداتی

۵  ایجاد پل ارتباطی مطمئن بین تولید کننده و مصرف کننده

رویکردهای کنگره:

۱) معرفی ۱۰ برند ملی (2017 TOP TEN)

2اهدای تندیس و لوح یادبود

۳) رونهایی از مجسمه ۳ برند برتر ملی

۴) دریافت گواهینامه بین المللی

۵) دیدار با مسئولین و مقامات دولتی حاضر

۶) گرد همایی (پرسش و پاسخ)

۷) بازدید از نمایشگاه جانبی

۸) تعیین وقت مشاوره با اساتید

قابل ذکر است کمیته هیات داوران جهت انتخاب برندهای برتر ملی در جشنواره حضور خواهند داشت.

جهت کسب اطلات بیشتر در این زمینه می‌توانید با سرکار خانم سلطانی بخش روابط عمومی گروه آتی با شماره‌های 09128404414 و 36078713-051 تماس حاصل فرمائید.

برگزاری نمایشگاه Inotex 2017

Written by دوشنبه, 08 خرداد 1396 15:41

20170523 120655

 

نمایشگاه Inotex 2017 با حضور بیش از 30 شرکت خارجی و 60 شرکت ایرانی در تاریخ 2-5 خرداد ماه در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران برگزار گردید.

 

20170523 113218

 

7 شرکت از مجموع اعضاء انجمن در یک فضای یکپارچه به ارائه دستاوردهای خود پرداختند. شرکت های سیناژن، آریوژن فارمد، پویش دارو، آروکو، سیناکلون، سیناسل، پیشتازطب زمان، اعضاء حاضر در پاویون انجمن بودند. 

 

photo 2017 05 29 15 54 23

تفاهم نامه 1

 
 
به استحضار اعضاء محترم انجمن می رساند که مرکز داوری اتاق بازرگانی ایران به عنوان یک نهاد داوری سازمانی مستقیماً  با اراده قانونگذار از طریق تصویب قانون اساسنامه مرکز داوری اتاق ایران (بهمن 1380) تشکیل شده است و آمادگی ارائه خدمات در خصوص داوری در دعاوی مربوط به "تولید و صادرات محصولات بیوتکنولوژی پزشکی" را  دارد، و با توجه به اینکه این انجمن علاقه‌مند است اختلافات احتمالی اعضای خود  حتی‌الامکان در داخل کشور، خارج از دادگاه و از طریق داوری مرکز داوری اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران حل و فصل شود، همکاری متقابل مرکز داوری و انجمن می‌تواند به رسیدگی تخصصی، دقیق و نظام‌مند  اختلافات در حوزه محصولات بیوتکنولوژی پزشکی  کمک کند و جایگاه داوری را در حل و فصل این قبیل اختلافات تقویت نماید،  لذا در جهت گسترش و تقویت همکاری‌های مشترک و در راستای بهره‌مندی از ظرفیت موجود و توان علمی و اجرایی طرفین، تفاهم‌نامه‌ای بین مرکز داوری اتاق ایران با نمایندگی آقای دکتر محسن محبی (دبیرکل مرکز داوری اتاق ایران) و انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان محصولات بیوتکنولوژی پزشکی ایران با نمایندگی آقای دکتر امیرحسین کارآگاه (دبیرکل انجمن) منعقد گردیده است. مفاد تفاهم‌نامه به شرح مرکز داوری اتاق ایران به شرح زیر است.
1. "انجمن" مفاد تفاهم نامه را به اعضای خود اطلاع رسانی می کند و به اعضای خود نیز توصیه خواهد کرد که شرط داوری مرکز را در قرارداد های خود درج نمایند. 
2. هزینه داوری تابع آئین‌نامه هزینه های داوری "مرکز" خواهد بود، معذلک مرکز در موارد لزوم نرخ های ترجیحی را برای داوری‌های اعضای "انجمن" اعمال می‌کند.
3. "مرکز" دوره های آموزشی و ترویجی با هدف معرفی و آموزش داوری به درخواست و هزینه "انجمن" برای اعضا آن برگزار خواهد نمود.
4. "مرکز" در صورت لزوم از اعضای انجمن که دوره‌های آموزشی "مرکز" را گذرانده اند در پرونده‌های داوری مرتبط حسب مورد به عنوان داور یا کارشناس استفاده خواهد نمود.
5. "انجمن" خدمات داوری "مرکز" را در انتشارات و سایت خود معرفی و ترویج خواهد کرد. 
6. "انجمن" در صورت لزوم اسناد و مدارک مورد نیاز در رسیدگی‌های داوری را در اختیار "مرکز"  قرار خواهد داد.
7. "انجمن" در اجرای آرای داوری صادره از "مرکز" مساعدت خواهد نمود.
8. مدت اعتبار این تفاهم نامه یک سال از تاریخ امضاء آن می‌باشد؛ در صورتی که هیچ یک از طرفین اقدامی برای فسخ آن ننمایند خود بخود برای دوره‌های متوالی یک ساله تمدید خواهد شد.
9. هر یک از طرفین می‌توانند با اخطار دو ماهه خطاب به طرف دیگر، نسبت به فسخ یکجانبه این تفاهم نامه اقدام نمایند. فسخ تفاهم نامه ناظر به آینده است و تأثیری در داوری‌هایی که به مرکز ارجاع شده ندارد.
 

 

photo 2017 03 12 14 50 04

 

دوره آموزشی با موضوع validation Viral inactivation and removal با حضور اساتید موسسه اتریشیVirsure  در تاریخ 18 اسفند ماه 95 در هتل المپیک تهران به میزبانی این انجمن برگزار گردید که در حدود 40 تن از متخصصین این حوزه در این دوره میهمان انجمن بودند.

 

photo 2017 03 12 14 49 24

ارتباط با انجمن: لینک های مفید:
آدرس: تهران، شهرک غرب، خیابان دادمان غربی،
نرسیده به بزرگراه یادگار امام (ره)، پلاک 116، طبقه 2
تلفکس: 88071951 (21) 98+

            88071538 (21) 98+
پست الکترونیک: info@sembio.ir
vezarat behdashtوزارت بهداشت vezarat sanatوزارت صنعت ghaza darooسازمان غذا و دارو
otagh bazarganiاتاق بازرگانی ایران moavenate elmiمعاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری sandicaسندیكای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران